Wireless Portable Light Digital Advertising Display Screens P2.34 For Commercial
Product Details
| Pixel Pitch: | 2.34 Mm | Pixel Density(m2): | 203214 |
|---|---|---|---|
| Color Grayscale (Bit): | 14~16bit | Maintenance: | Front Service |
| Operating Temperature(℃): | -10~40 | Brightness (cd/㎡): | 600~800 |
| Highlight |
led poster display,led poster screen |
||
Product Description
Portable Digital Flexible Installation Indoor LED Poster P2.34 for Commercial Wireless
Why choose our product:
- Flexible installation: Whether it is standing or hanging,it’s all up to you.
- Creativity design: Bringing with latest technologies,which made it smoother, slimmer profile.
- Suitable for exhibition, restaurants, retail businesses and shopping mall to showcase your products in a unique way.
- The screen is capable of wide viewing angle, smoother surface and stability.
- High grayscale and low brightness delivers good display performance and vivid image.
- Die-cast Aluminum cabinet made it durable and light weight.
- The digital content can be easily transferred to build-in media player by using WIFI,4G, USB and HDMI.
Technical Parameters:
| Pixel pitch | 2.34 mm |
| LED type | SMD 1010 |
| Pixel density(m2) | 203214 |
| Module size (mm) | 150x168 |
| Screen size(mm) | 600*2024 |
| Brightness (cd/㎡) | 600~800 |
| View Angle | 160°(horz.)/ 140° (vert.) |
| Color Grayscale (Bit) | 14~16 |
| Cabinet material | Die-cast Aluminum cabinet & DIe-cast Aluminum module frame |
| Maintenance | Front Service |
| Refresh Rate | ≥2880 Hz |
| Drive Type | 1/24 scan |
| Operating Temperature(℃) | -10~40 |
| IP rating(front/rear) | IP43 |
| Pixel combination | 1R1G1B |
| Flatness | ≤0.1mm |
| Life Span | 100000 hours |
| Brightness adjustment | 0-255 |
| MTBF | 5000 hours |
| Packing Type | wooden case / Flight case |
| Grey scale/color | 16384x16384x16384 |



Product Highlights
Portable Digital Flexible Installation Indoor LED Poster P2.34 for Commercial Wireless Why choose our product: Flexible installation: Whether it is standing or hanging,it’s all up to you. Creativity design: Bringing with latest technologies,which made it smoother, slimmer profile. Suitable for ...
Full Color P4.81 Outdoor Rental LED Display High Refresh Rate Wide Viewing Angle
P4.81 Outdoor Rental LED Display Full Color High Refresh Rate Wide Viewing Angle Seamless Pictures Product Advantages Image enhancement technology, video is clearer High contrast, more vivid color levels Free combination of inner and outer arcs, providing free and flexible installation requirements of -15, -10, -5, 0, 5, 10, 15° arc horizontal viewing angle up to 160 degrees, vertical viewing angle up to 140 degrees,Large audience High-strength suspension, hanging 20 boxes to
Clear Images P3.91 Indoor Rental LED Display For Lecture Halls / Conference Rooms
P3.91 Indoor rental LED display Die Casting Cabinet for concerts, shows, events Description: Indoor rental LED display screen can be widely used in concerts, shows, events. Long life time with superior quality. Features: 1. Front service module design. Easy for maintenance. 2. Fast installation. 3. Excellent thermal management. 4. Long life span with good quality. 5. Light weight and seamless combination. 6. Good viewing angle and very clear images. Advantages: 1. With 10
Light Weight Exterior Stage Rental LED Display With 640mmx640mm Aluminum Cabinet
Outdoor Stage Rental LED Display 640mmx640mm Cabinet Seamless Splicing Slim Weight Key Specifications/Special Features: Advertising waterproof SMD outdoor RGB LED display 1. Relatively low cost (factory), meet your budget 2. Stable capability, pass professional testing 3. High brightness, high definition of displaying image 4. Waterproof and dust-proof: IP65 5. Large viewing angle, 140 degrees 6. Good heat emission capability 7. Exported to 40+ countries Specification Model
USA STOCK P2.5mm Indoor LED Poster Digital Full Colour High Definition No Bezel
USA STOCK P2.5mm Indoor LED Poster Digital Full Colour High Definition No Bezel BP Series Slim, Form Changeable Digital Ads Poster ● Slim Appearance ● Multiple Installation and Form Changeable ● Various Signal Operations Product Specification BP-2.5 Physical Pitch 2.5 mm Pixel Configuration SMD 2020 Pixel Density 157,464pixels/m² Module Dimensions (W × H)(mm) 280x210mm Panel Dimensions (mm) 1897*571mm NO .of Modules Per Panel (W × H) 2 × 9 Physical Resolution of Panel (W × H)
Please use our online inquiry contact form below if you have any questions, our team will get back to you as soon as possible.